Φυσικά…..ΦΥΣΙΚΗ!!!

Στις 21/11/2023 τα παιδιά της Ε’ τάξης παρακολούθησαν Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα με θέμα: “Μορφές ενέργειας”, το οποίο σχετίζεται με το μάθημα της Φυσικής. Η παρουσίαση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων του σχολείου μας από την υπεύθυνη του εργαστηρίου Φυσικών Επιστημών για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Ν. Ηρακλείου, κ. Ματαλλιωτάκη Ρένα.

Επίσης, στις 23/11/2023 τα παιδιά της ίδιας τάξης και οι δασκάλες τους κ. Καρύδη Εύα και Γεωργίου Μηλιά, επισκέφτηκαν το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, που βρίσκεται στο 5ο Δημοτικό σχολείο Ηρακλείου και παρακολούθησαν Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα με θέμα: “Θερμότητα – βασικές έννοιες & Καταστάσεις της ύλης”. Η παρουσίαση του προγράμματος έγινε από την υπεύθυνη εκπαιδευτικό του εργαστηρίου κ. Ματαλλιωτάκη Ρένα την οποία και ευχαριστούμε θερμά. (Μ.Γ.)