Η Ε τάξη μας…συγκινεί!

Την Πέμπτη, 17 Νοεμβρίου, παρουσιάστηκε από τους/τις μαθητές/τριες της Ε’ τάξης μια εντυπωσιακή γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Παρακολουθήσαμε το θεατρικό «Εμένα με νοιάζει» που παρουσίασε το Ε1 και “ξαναζήσαμε” τα γεγονότα της 17Ν μέσα από τα μάτια του κ. Βαγγέλη, ενός ήσυχου ανθρώπου που αδιαφορούσε, μέχρι εκείνη τη στιγμή, για την κατάσταση στην Ελλάδα . Θυμηθήκαμε τις στιγμές αγωνίας που έζησαν οι φοιτητές μας, μέσα από τις αφηγήσεις των μαθητών/τριων του Ε2 και ακούσαμε τραγούδια από τη χορωδία και τους/τις μαθητές/τριες μουσικούς μας. Τέλος παρακολουθήσαμε τη δραματοποίηση του ποιήματος «Σώπα μη μιλάς»  του Αζίζ Νεσίρ από τα παιδιά και των δύο τμημάτων. Ένα μεγάλο “Μπράβο” σε όλες και όλους!