Δυο γιορτές, μα τι γιορτές!!!

Με δύο πολύ εντυπωσιακές γιορτές έκλεισε η σχολική χρονιά φέτος. Η μία πρωινή, αυτή από το Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου μας, περιλάμβανε βραβεύσεις, τον αποχαιρετισμό των μαθητών/τριων της Στ τάξης, αλλά και την παρουσίαση θεατρικής παράστασης με θέμα τη ζωή του Μίκη Θεοδωράκη, βασισμένη σε έργο που γράφτηκε από την πολυτάλαντη μαθήτρια της Στ τάξης Παπαχατζάκη Άννα! Το ίδιο έργο παρουσιάστηκε και στην απογευματινή, πολύ επιτυχημένη είναι αλήθεια, εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, πλαισιωμένο από τραγούδια του μεγάλου μας συνθέτη, ομιλία του Προέδρου του “Παγκρήτιου Συλλόγου Φίλων Μίκη Θεοδωράκη”, κυρίου Αγοραστάκη Γιώργου, κληρώσεις με πλούσια δώρα, μουσική και πολύ κέφι. Έτσι λοιπόν μετά από δύο χρόνια χωρίς εκδηλώσεις με παρουσία γονέων λόγω Covid, μπορούμε να πούμε ότι επανήλθαμε σιγά σιγά σε μια κανονικότητα, η οποία ευχόμαστε όλοι να διαρκέσει. Καλό καλοκαίρι σε όλες και όλους! (Ν.Μ.)