Ακόμα μια διάκριση!

Μετά τις τελευταίες διακρίσεις στους μαθηματικούς διαγωνισμούς Επιμενίδη και Θαλή (διαγωνισμούς στους οποίους είχε διακριθεί και πέρυσι), ο μαθητής της Στ΄ τάξης του σχολείου μας Γιώργος Καγιαμπάκης κάνει φέτος ένα ακόμα βήμα  με τη διάκρισή του στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό  “Ο  Ευκλείδης”, που πραγμα­το­ποιήθηκε στο Ηράκλειο το Σάββατο  19  Ιανουαρίου 2019.

Ο Γιώργος θα συμμετέχει πλέον στην επόμενη και τελευταία φάση των μαθηματικών διαγωνισμών (θα γίνει στην Αθήνα το Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2019), που είναι ο διαγωνισμός “Ο Αρχιμήδης”  και αφορά μαθητές από Β΄ Γυμνασίου έως Γ΄ Λυκείου (από το νομό Ηρακλείου θα συμμετέχουν συνολικά δέκα μαθητές).

Γιώργο, είμαστε χαρούμενοι και συγκινημένοι για όσα έχεις πετύχει και σου ευχόμαστε ολόψυχα και αυτή τη φορά καλή επιτυχία.  Σ’ αυτή την τελευταία και πιο δύσκολη προσπάθειά σου να ξέρεις ότι θα σε συντροφεύουν εκτός από τις ευχές των δικών σου προσώπων και οι ευχές όλου του σχολείου και όλων των συμμαθητών σου.  Καλή επιτυχία!  (Χ.Γ.)