Με τραγούδια και με δώρα επερνούσαμε την ώρα!

Τις γιορτινές τούτες μέρες δεν θα μπορούσαν να λείψουν από το σχολείο μας οι δράσεις εκείνες που μας “βάζουν” για τα καλά στο κλίμα των ημερών, μας φτιάχνουν τη διάθεση και μας προετοιμάζουν για τη γέννηση του Κυρίου και τον ερχομό του νέου έτους. Στο πλαίσιο αυτό, λοιπόν, μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων μοίρασαν δώρα και ευχές στους μαθητές/τριες, φρόντισαν να διακοσμήσουν το σχολείο με ωραίες χριστουγεννιάτικες ζωγραφιές σε ξύλινα ταμπλό, ενώ ο μουσικός του σχολείου μας, Παναγιωτάκης Μανόλης, παρουσίασε με τoυς/τις  μαθητές/τριές μας  κάλαντα από διάφορες περιοχές του κόσμου, “γεμίζοντας” έτσι την ατμόσφαιρα με μελωδίες και χαμόγελα. Βέβαια δεν έλειψε και το καθιερωμένο πια παζάρι, που διοργάνωσαν οι μαθητές/τριες της Στ΄ τάξης με τη βοήθεια των συναδέλφων εκπαιδευτικών. Τους ευχαριστούμε όλους. (Ν.Μ.)