Ξέρεις από τένις;

Μια ακόμη ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου μας, την Πέμπτη 08-03-2018. Στο πλαίσιο του προγράμματος “Τένις στα Σχολεία” της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης Ελλάδος, που υλοποιείται στην Κρήτη με τη συνεργασία της Ζ’ Ένωσης Φιλάθλων Σωματείων Αντισφαίρισης Κρήτης από τον Ομοσπονδιακό Προπονητή Νίκο Τζωρμπατζάκη, τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν το άθλημα του τένις, να παίξουν και να αθληθούν. Στη συνέχεια της χρονιάς θα έλθει στο σχολείο μας η “Βαλίτσα του Τένις” με όλο τον απαραίτητο αθλητικό εξοπλισμό (ρακέτες, μπαλάκια, φιλέ κ.α.) και θα υλοποιηθεί από τους Καθηγητές ΦΑ του σχολείου μας μία δράση που θα αποτελέσει την “Εβδομάδα Τένις“. Είναι αλήθεια πως τα παιδιά έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον να γνωρίσουν το άθλημα και ίσως στο μέλλον κάποιο από αυτά να χαρίσει στη χώρα μας επιτυχίες.