ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ!

Οι γονείς πάνε… σχολείο!

Ηλεκτρισμό προκάλεσε στη σκέψη των μαθητών της Ε΄ Δημοτικού του σχολείου μας, η επίσκεψη της κας Χατζάκη Χρυσούλας, με την ιδιότητα της καθηγήτριας φυσικής.

Στο πλαίσιο της φιλοξενίας γονιών μαθητών μας καθόλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, η κα Χατζάκη, δημιουργώντας συνθήκες εργαστηρίου, μύησε τα παιδιά στην έννοια και τα φαινόμενα του ?Ηλεκτρισμού?.

Μέσα από μια σειρά πειραμάτων και πειραματισμών με ομαδική δουλειά, ?ηλέκτρισε? την ατμόσφαιρα, συνδέοντας την επιστήμη με την καθημερινή ζωή και τις ?ηλεκτρισμένες? σχέσεις των ανθρώπων.

Ήταν εξαιρετική και την ευχαριστούμε πολύ, όπως και όλους τους γονείς που προηγήθηκαν: Ανδρεαδάκη Αικατερίνη (Πεπτικό Σύστημα), Καγκαουδάκη Εμμανουήλ (Φυσική ? θερμότητα) και Μπιτσάκου Μαρία (Δικαιώματα και Υποχρεώσεις).

Η δράση, ?Οι γονείς πάνε… σχολείο?, συνεχίζεται!

DSC00653 αDSC00651 αDSC00646 αDSC00643 αDSC00644 α