Διακρίσεις μαθητών/τριών σε διαγωνισμούς.

Διακρίσεις μαθητών/τριών σε διαγωνισμούς Μαθηματικών και Φυσικής.

Μετά και την ανακοίνωση, πριν μερικές μέρες, των αποτελεσμάτων του μαθηματικού διαγωνισμού «Μικρός Ευκλείδης», παρουσιάζουμε συνολικά όλους τους μαθητές που διακρίθηκαν από το σχολείο μας κατά τη διάρκεια της περσινής σχολικής χρονιάς (2018-2019) και οι οποίοι ξεχωριστά για κάθε διαγωνισμό είναι:

Α. Πανελλήνιος Μαθηματικός Διαγωνισμός «Μικρός Ευκλείδης»

Ρογδάκη Πολυτίμη ? Ε τάξη

Καγιαμπάκης Γιώργος ? Στ τάξη

Μανουσάκη Άννα-Μαρία ? Στ τάξη

Β. Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικών Δημοτικού «Αριστοτέλης»

Καγιαμπάκης Γιώργος ? Στ τάξη (2ο Βραβείο – 58η θέση)

Γιαλαμάς Βασίλης – Ε τάξη (Έπαινος – 285η θέση)

Γ. Διεθνής Μαθηματικός Διαγωνισμός «Καγκουρό Ελλάς»

Ρογδάκη Πολυτίμη ? Ε τάξη

Ανυφαντάκη Ευρυδίκη ? Στ τάξη

Επίσης, ο Καγιαμπάκης Γιώργος, ως μαθητής της Στ τάξης διακρίθηκε:

α) Στον Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο Επιμενίδης» (που αφορά στους μαθητές  Α Γυμνασίου Σχολείων Ν. Ηρακλείου – 1ο Βραβείο – Αριστεία)

β) Στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο Θαλής» (που αφορά στους μαθητές Β Γυμνασίου)

γ) Στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο Ευκλείδης» (που αφορά στους μαθητές Β Γυμνασίου) και

δ) Στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο Αρχιμήδης» (που αφορά στους μαθητές μέχρι Γ Γυμνασίου -2ο Βραβείο και 10η πανελλήνια θέση).

Συγχαίρουμε όλους τους παραπάνω μαθητές και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο. (Γ.Χ.)