Νέες διακρίσεις!

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε τις νέες διακρίσεις των μαθητών του σχολείου μας:

• Ιωάννη Κεαλάρ (Στ΄ τάξη) σε αγώνες στο σκάκι που αφορούν παιδιά από το νομό Ηρακλείου.  Ο Γιάννης ήρθε δεύτερος μεταξύ είκοσι διαγωνιζομένων αγοριών ηλικίας μέχρι 12 ετών και προκρίθηκε (προκρίνονταν οι δύο πρώτοι) στην επόμενη φάση, όπου θα διαγωνισθεί με σκακιστές που επίσης προκρίθηκαν από τους άλλους νομούς της Κρήτης.  Γιάννη συγχαρητήρια και καλή επιτυχία και στους επόμενους αγώνες που θα δώσεις.
  • Γιώργου Καγιαμπάκη (Στ΄ τάξη) στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό  “Ο  Θαλής”, που αφορά στους μαθητές  Β΄Γυμνασίου και πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018. Ο Γιώργος θα συμμετέχει στην επόμενη φάση του διαγωνισμού,  “Ο Ευκλείδης”, που θα γίνει το Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019.  Πολλά συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου.