Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ

Με μια πολύ ωραία εκδήλωση, συναισθηματικά φορτισμένη, ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας αποχαιρέτησε τα  παιδιά της Στ΄ Τάξης. Η εκδήλωση περιλάμβανε πολύ χορό (κρητικούς, ζούμπα) από τα παιδιά των απογευματινών τμημάτων που οργάνωσε ο Σύλλογος από την αρχή της χρονιάς, καλό φαγητό και, βέβαια, κέφι. Μπράβο σε όλους! Και του χρόνου!

Επίσκεψη γνωριμίας!

Μια πρώτη επαφή – γνωριμία με το σχολείο μας έκαναν χθες τα παιδιά του  Νηπιαγωγείου (7ου) της γειτονιάς μας, προκειμένου να δουν από κοντά τους χώρους που θα τα φιλοξενήσουν για τα επόμενα έξι χρόνια της σχολικής τους ζωής. Και αν κρίνουμε από τα χαμόγελά τους, μάλλον περιμένουν με ανυπομονησία να έρθουν. Τα περιμένουμε κι εμείς!

Γνωριμία με την ιστορία του τόπου μου.

Εκδρομή της Στ’ στα Ενετικά Τείχη της πόλης μας… ….όταν το σχολείο εμπνέεται από την καθημερινή ζωή!!! Οι μαθητές/τριες της Στ’, την Τρίτη 29 Μάη, περιηγήθηκαν στα Ενετικά Τείχη και μνημεία της πόλης, με ξεναγό τον υποδιευθυντή του Σχολείου μας, κ. Μαρκοδημητράκη Νίκο, ο οποίος έχει κάνει τη Διδακτορική του Διατριβή πάνω στην περίοδο της Ενετοκρατίας στην Κρήτη. Το […]